Aktualności
Podczas Rodzinnego Pikniku w Gostycynie
23.05.2026
Podczas rodzinnego pikniku w Gostycynie, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II, funkcjonariusze Służby Więziennej zaprezentowali odwiedzającym specyfikę swojego zawodu oraz możliwości kreatywnego podejścia do twórczej resocjalizacji
Współpraca Zakładu Karnego w Koronowie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu zaowocowała głęboką debatą nad przyszłością polskiej resocjalizacji podczas wyjątkowego seminarium organizowanego na terenie więzienia.
19 maja 2026 r. teren Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie stał się areną gry terenowej „Misja Profilaktyka”. To wyjątkowe wydarzenie, skierowane do uczniów szkół z terenu Gminy Dobrcz, po raz kolejny udowodniło, że edukacja w zakresie bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia może być niezwykle angażującą przygodą.
Bliżej społeczeństwa w Więcborku
18.05.2026
Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Koronowie aktywnie uczestniczyli w pikniku rodzinnym na Stadionie Miejskim w Więcborku, prezentując specyfikę formacji u boku innych służb mundurowych
Funkcjonariusze i osadzeni z Zakładu Karnego w Koronowie po raz kolejny udowodnili, że resocjalizacja może iść w parze z dbałością o dobro wspólne oraz ochronę środowiska. W ostatnich dniach grupa skazanych przeprowadziła szeroko zakrojone prace porządkowe w historycznym parku Grabina oraz na terenie ścieżki dydaktycznej „Cysterski Gaj”.
W ramach prowadzonych działań penitencjarnych grupa osadzonych z Zakładu Karnego w Koronowie podjęła prace porządkowe i konserwatorskie na terenie klubu jeździeckiego w Nowym Dworze. To kolejna inicjatywa, która łączy pożyteczną pracę na rzecz regionu z nauką odpowiedzialności i systematyczności.









