W siedzibie Izby Komorniczej w Warszawie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Warszawie a Izbą Komorniczą w Warszawie.

Są takie chwile, w których liczy się każda sekunda. Chwile, w których czyjeś życie zależy od natychmiastowej reakcji drugiego człowieka. Właśnie w takich momentach szczególnie wybrzmiewa sens służby – rozumianej nie tylko jako obowiązek, ale jako głęboko zakorzeniona gotowość do niesienia pomocy.

W dniach 22–24 kwietnia 2026 r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie odbyła się narada przedstawicieli Służby Więziennej okręgu warszawskiego z sędziami penitencjarnymi. Spotkanie stanowiło ważną platformę wymiany doświadczeń oraz wypracowywania wspólnych standardów w obszarze wykonywania kar, w tym w szczególności w zakresie warunkowego przedterminowego zwolnienia (WPZ) oraz systemu dozoru elektronicznego (SDE).

14 kwietnia 2026 r. w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie Aresztu Śledczego w Grójcu odbyło się specjalistyczne szkolenie pt. „Praktyczne umiejętności motywacyjne w kierowaniu do nauczania w warunkach izolacji penitencjarnej”, zorganizowane przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie.

Zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa „Służymy pomocą – mamy to we krwi”. Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej z okręgu warszawskiego po raz kolejny udowodnili, że pomaganie mają nie tylko wpisane w swoją służbę, ale także w codzienne postawy.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej