Delegacja Zakładu Karnego w Sztumie wzięła udział w międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez MTEC pn. „Wyzwania i aktualne problemy w edukacji osadzonych”. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele systemów edukacji i więziennictwa z Litwy, Czech, Irlandii oraz Polski.

12 maja 2026 r. w siedzibie Centralnego Zarządu Służby Więziennej odbyło się trójstronne spotkanie Dyrektor Generalnej Służby Więziennej z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie omówienia zasad wypłaty środków finansowych przeznaczonych na waloryzację uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników cywilnych, z dniem 1 czerwca 2026 r. Szczegółowe informacje w powyższej sprawie zostaną niezwłocznie przekazane do jednostek organizacyjnych Służby...

12 maja br. przewodniczący Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ „Solidarność” Andrzej Kołodziejski, na ręce płk Renaty Niziołek, Dyrektor Generalnej Służby Więziennej, przekazał symboliczny zestaw ratowniczy.

Noc Muzeów 2026

12.05.2026

Zapraszamy na Noc Muzeów w Ministerstwie Sprawiedliwości! Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi w najbliższą sobotę 16 maja w godzinach od 18.00 do 23.00.

Dyrektor Aresztu Śledczego w Krakowie wyróżnił troje funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę w Oddziale Zewnętrznym w Krakowie - Nowej Hucie. Podczas realizacji konwoju, mundurowi bez wahania udzielili pomocy osobie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym.

Dr hab. Agnieszka Wierzbicka – językoznawczyni, kierowniczka Zakładu Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego – wypowiedziała się na temat znaczenia słów i roli komunikacji między pokoleniami na łamach majowego wydania miesięcznika „Forum Penitencjarne”.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej