Funkcjonariusze z Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu wzięli udział we wrocławskich uroczystościach ku czci pamięci z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu, które odbyły się na Cmentarzu Osobowickim przy Pomniku „Ofiar Terroru Komunistycznego”.

Dziś, 8 lutego 2026 roku, obchodzimy już po raz czwarty Dzień Tradycji Służby Więziennej, oddając hołd wszystkim funkcjonariuszom, którzy z oddaniem pełnią służbę, a także tym, którzy poświęcili życie w jej trakcie.

Jak co roku włączyliśmy się w działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W dniu 18 stycznia w Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na Wrocławskim Gądowie odbyły się uroczyste obchody 82. rocznicy rozpoczęcia akcji „Burza” oraz powstania 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

W dniu 16 stycznia 2026r. Dyrektor Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu mjr Roman Oraczewski podpisał porozumienie o współpracy pomiędzy tutejszą jednostką a Liceum Służb Mundurowych we Wrocławiu prowadzonym przez Szkoły Europejskie we Wrocławiu.

W dniu 7 stycznia kadra naszego zakładu wzmocniła się o siedmiu funkcjonariuszy, którzy trafią do działu ochrony!

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej