W ostatnim czasie osoby pozbawione wolności z Oddziału Zewnętrznego w Szamotułach kolejny raz udały się do szamotulskiej Szamodzielni, gdzie pomagały segregując ubrania i szykując paczki z odzieżą dla potrzebujących. "Wszystkie ręce na pokład", to już druga edycja programu resocjalizacji z zakresu przeciwdziałania prokryminalnym postawom.

24 listopada 2025 roku w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Poznaniu odbyła się uroczysta odprawa z udziałem płk Roberta Jóźwiaka - Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu, dyrektorów jednostek okręgu poznańskiego i zaproszonych funkcjonariuszy oraz gości reprezentujących instytucje współpracujące ze służbą.

20 listopada na terenie Przedszkola nr 93 w Szczepankowie po raz kolejny odbył się kiermasz charytatywny na rzecz Wojtka Gajęckiego. Wydarzenie, pełne serdeczności i zaangażowania społeczności lokalnej, ponownie połączyło siły osób, którym bliska jest idea niesienia pomocy.

W dniu 21 listopada 2025 r. w Zakładzie Karnym w Krzywańcu zakończyła się druga edycja specjalistycznego szkolenia dla wychowawców z działów penitencjarnych pt. „Teatr jako narzędzie resocjalizacji”, realizowanego przez „Stowarzyszenie Kobietostan”. W wydarzeniu uczestniczyli wychowawcy reprezentujący jednostki penitencjarne z całej Polski, którzy przez dwa tygodnie intensywnych zajęć zdobywali nowe kompetencje z zakresu prowadzenia działań teatralnych z osobami...

W dniu wczorajszym Zakład Karny we Wronkach odwiedziła grupa studentów poznańskich uczelni zrzeszona w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.

Dyrektor Generalna Służby Więziennej - płk Renata Niziołek - nadała odznakę „Semper Paratus” funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Rawiczu – plut. Bartoszowi Sobierajowi i plut. Marcjanowi Staniszewskiemu.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej