Służba Więzienna uczciła Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
W jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej na terenie całego kraju obchodzono uroczystości związane ze świętem. Centralne uroczystości państwowe odbyły się w dniu 1 marca br. na terenie byłego Aresztu Śledczego w Warszawie – Mokotowie, gdzie obecnie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. W centralnych Obchodach Narodowego Dnia „ Żołnierzy Wyklętych” udział wzięli przedstawiciele najwyższych władz państwowych z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą na czele i Ministrem Sprawiedliwości Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobro. W uroczystościach udział wzięli m.in. ministrowie, parlamentarzyści, senatorowie, przedstawiciele władz wojewódzkich, służb mundurowych oraz duchowieństwa. Na obchodach nie zabrakło najważniejszych w tym dniu gości tj. bohaterów podziemia walczącego z komunistycznym reżimem oraz ich rodzin, jak również przedstawicieli instytucji pielęgnujących pamięć o żołnierzach niezłomnych.









