Nowa strzelnica w OSSW w Kulach
Trzydziestometrowa oś strzelecka z pięcioma stanowiskami strzelniczymi, pomieszczenie sterowni, sala dydaktyczna, pomieszczenie punktu medycznego, sala do czyszczenia i konserwacji uzbrojenia oraz podręczny magazyn uzbrojenia, a także pomieszczenie dla instruktorów strzelectwa - tak w skrócie można opisać nowo otwartą strzelnicę w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. To najnowocześniejszy obiekt tego typu w Służbie Więziennej. Strzelnica spełnia wymogi do strzelań z broni długiej oraz krótkiej, znajdującej się na wyposażeniu zarówno Służby Więziennej, jak i innych formacji mundurowych. Na szczególną uwagę zasługuje wyposażenie strzelnicy, które stanowi trenażer do wyświetlania scenek sytuacyjnych. Daje on szeroki wachlarz możliwości do szkolenia przyszłych podoficerów, ale i całej kadry SW. W zadaszonym budynku strzelnicy znajduje się również odrębnie wydzielony magazyn uzbrojenia, spełniający wszelkie wymogi konieczne obecnie przy tego typu obiektach. OSSW w Kulach specjalizuje się w szkoleniu funkcjonariuszy z działów ochrony. Nowoczesna strzelnica zapewni jeszcze lepsze warunki słuchaczom ośrodka do zgłębiania wiedzy teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych w umiejętności posługiwania się bronią palną.
foto Piotr Kochański









