graMY razem z WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czyni wiele dobra. Przed nami 34. finał. W tym roku wspólnie gramy pod hasłem: "Zdrowe brzuszki naszych dzieci" - diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. W jaki sposób Służba Więzienna zagra wspólnie z WOŚP?
Funkcjonariusze Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy wraz z mundurowymi z podległych jednostek czynnie włączyli się w przygotowania do tegorocznego 34. finału, który odbędzie się 25 stycznia br.
Na licytację trafiły m.in. VOUCHERY uprawniające zwycięzców do wstępu na teren naszych jednostek penitencjarnych oraz do jednej z Izb Pamięci znajdującej się na terenie więzienia. W każdej jednostce funkcjonariusze - wolontariusze prowadzą zbiórki środków finansowych wśród kadry do puszek WOŚP. Będzie można ich także spotkać w dniu finału akcji na ulicach miast, w których zlokalizowane są nasze zakłady karne i areszty śledcze.
Ponadto funkcjonariusze pojawią się w niektórych sztabach, gdzie będą wspierać działania WOŚP. Odbędzie się m.in. przygotowany przez funkcjonariuszy naszej formacji pokaz samoobrony oraz zostanie wystawione stanowisko z zagadkami dla najmłodszych uczestników finału akcji. Mundurowi przygotowali także MYSTERY BOX, czyli pakiet służbowych gadżetów. Ponadto funkcjonariusze wzięli także udział w charytatywnym turnieju futsalu na rzecz WOŚP, który był połączony ze zbiórką środków finansowych na ten szczytny cel.
Służba Więzienna odpowiedzialna za prowadzenie oddziaływań penitencjarnych w celu wzbudzania w skazanych woli współdziałania w kształtowaniu społecznie pożądanych postaw zaangażowała skazanych do czynnego włączenia się w akcję charytatywną. Osoby pozbawione wolności z jednostek penitencjarnych z województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego przekazują na aukcje charytatywne m.in. wyroby rękodzielnicze i prace artystyczne. Te przedmioty będzie można wylicytować na specjalnej aukcji w trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ostatnią niedzielę stycznia. Ponadto osadzeni oplombowali 300 puszek dla wolontariuszy.
Kadra więzienna zachęca także osadzonych do przekazywania środków finansowych wspierających fundację, dlatego też WOŚP utworzyła specjalny numer konta, na którym gromadzone są środki finansowe przekazywane przez osoby pozbawione wolności.









