Zwycięstwo reprezentacji Zakładu Karnego w Wojkowicach w V Okręgowych Mistrzostwach Służby Więziennej w Katowicach w zakresie technik interwencyjnych, samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, wstępując do Służby Więziennej, ślubuję uroczyście…”

W dniu 3 maja 2026 r. delegacja Zakładu Karnego w Wojkowicach, w składzie: Dyrektor Zakładu Karnego ppłk. Artur Farat oraz ppor. Karol Klisowski, wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 105. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Przedstawiciele jednostki uczestniczyli we Mszy Świętej oraz ceremoniach składania kwiatów w miejscach pamięci.

W dniu 29.04.2026 r. podczas uroczystej odprawy w Wojkowickiej jednostce przedstawiony został nowo powołany Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach.

W dniu 22 kwietnia w Zakładzie Karnym w Wojkowicach, we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, przeprowadzono program readaptacyjny dla osób skazanych za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W dniu 16.04.2026 r. przedstawiciele Zakładu Karnego w Wojkowicach uczestniczyli w targach pracy i praktyk zorganizowanych na terenie Uniwersytetu SWPS.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej