Ogród nadziei

31.05.2026

Wiosna w Zakładzie Karnym w Czarnem przyniosła ze sobą nie tylko cieplejsze dni, ale także nadzieję na pozytywne zmiany. W oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi oraz upośledzonych umysłowo powstaje wyjątkowe miejsce – ogród terapeutyczny, który łączy w sobie siłę natury z głębokim oddziaływaniem psychoterapeutycznym.

Profesjonalizm funkcjonariuszy Służby Więziennej to nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale przede wszystkim systematyczne podnoszenie kwalifikacji oraz doskonalenie umiejętności w różnych obszarach działania. W dniach 25-28 maja 2026 roku w Zakładzie Karnym w Czarnem odbyło się kompleksowe szkolenie dla funkcjonariuszy Działu Dozoru Elektronicznego, w którym wzięli udział przedstawiciele trzech jednostek penitencjarnych: Zakładu Karnego w Czarnem, Aresztu...

Maj to tradycyjnie miesiąc matur, stresu, nadziei i wielkich oczekiwań. Nie inaczej jest w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Czarnem, gdzie 10 osadzonych przystąpiło do egzaminu maturalnego. Pierwsze dwa egzaminy już za nimi – teraz czas na kolejne wyzwania, które mogą otworzyć przed nimi drzwi do zupełnie nowego życia.

Paka dla zwierzaka

24.03.2026

W Zakładzie Karnym w Czarnem zainaugurowano nowy program readaptacji społecznej pod nazwą „Paka dla Zwierzaka – EKO Resocjalizacja w ZK Czarne”. To innowacyjne przedsięwzięcie łączy w sobie elementy resocjalizacji, edukacji ekologicznej oraz działalności pomocowej na rzecz zwierząt znajdujących się w schroniskach.

Z dniem 04 marca 2026 r. Dyrektor Generalny Służby Więziennej na wniosek Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie powołał na stanowisko Dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem ppłk Ewę Bartkowską.

Pożegnania bywają trudne, jednak w myśl słów Louise Hay - " Żegnajmy się z wdzięcznością - to ona czyni każdą zmianę łatwiejszą", wczorajszy dzień miał dla naszej jednostki niezwykle podniosły charakter.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej