W świetlicy Zakładu Karnego w Rzeszowie, w dniu 11.02.2020 r. odbyła się uroczysta odprawa, podczas której funkcjonariusze naszej jednostki awansowali na wyższe stopnie służbowe oraz otrzymali odznaczenia resortowe.

Dziś, 10 lutego w naszej jednostce miało miejsce niezwykłe spotkanie. W ramach zajęć kulturalno – oświatowych odbyło się spotkanie z Mariną Hulią – pisarką i społeczniczką.

Wzorem ubiegłych lat Zakład Karny w Rzeszowie włączył się w obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, które organizowało Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.

Szlachetna Paczka

08.12.2019

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi.

W niedzielę, 1 grudnia do Zakładu Karnego w Rzeszowie zaproszenie przyjął Jan Mela – polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu.

Święto Służby Więziennej jest okazją do  wspomnień o historii naszej formacji, a także uroczystą chwilą do złożenia podziękowań wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za ich codzienny trud, zaangażowanie, dyspozycyjność oraz profesjonalizm decydujący o bezpieczeństwie zarówno wewnątrz jednostek penitencjarnych jak i całego społeczeństwa.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej