Uczniowie klasy o profilu prawnym I LO im. Jana Sobieskiego w Wejherowie z inicjatywy Sądu Rejonowego w Wejherowie, pod opieką asesora sądowego Wojciecha Sroki - w ramach poszerzania wiedzy z zakresu prawa oraz funkcjonowania systemu penitencjarnego, mieli okazję odwiedzić wejherowskie więzienie.

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie z inicjatywy Sądu Rejonowego w Wejherowie, pod opieką asesorów sądowych Piotra Remesz oraz Daniela Piankowskiego - w ramach zajęć o tematyce prawnej odwiedzili wejherowskie więzienie, aby skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z rzeczywistością funkcjonowania systemu penitencjarnego.

Osadzeni z wejherowskiego więzienia po raz kolejny wzięli udział w specjalistycznym kursie zawodowym - technologa robót wykończeniowych w ramach programu Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Na zaproszenie mgr Doroty Nowickiej - Klimowicz, Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, przeprowadzono zajęcia z zakresu profilaktyki wśród młodzieży szkolnej. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych oraz konsekwencjach prawnych związanych z ich posiadaniem.

Przedszkolaki Akademii Mistrzów Zabawy w Rumi w ramach cyklu zajęć „o ciekawych zawodach”, gościły funkcjonariuszy wejherowskiego więzienia.

Wejherowskie więzienie uczestniczyło w Powiatowych Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie.

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej