W dniu 30 lipca 2021r. dzięki wysokiemu zaangażowaniu oraz wzorowym wypełnianiu zadań służbowych przez funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim po raz kolejny w tym roku udało się zapobiec przedostaniu się substancji niedozwolonych na teren naszej jednostki penitencjarnej. W koszu na śmieci, umieszczonym przed wejściem do tutejszego Aresztu znaleziono puszkę po napoju energetyzującym, a w niej ukryte 200 sztuk tabletek koloru różowego...

Tata – to osoba, która w dziecięcych oczach jest superbohaterem… Przez siedem dni w tygodniu, przez całą dobę chroni, opiekuje się, spełnia marzenia, rozwija... Odpowiada za materialny aspekt realizacji pragnień i fantazji córek i synów, stanowi wsparcie merytoryczne w procesie zdobywania wiedzy i to o charakterze interdyscyplinarnym (specjalizacja w pracach techniczno- praktycznych); w przypadku starszych pociech zapewnia usługi transportowe...

W dniu 17. 06. 2021r. w związku z zagrożeniem spowodowanym odnalezieniem niewybuchu, najprawdopodobniej pochodzącego z okresu II Wojny Światowej, w pobliżu terenu naszej jednostki penitencjarnej doszło do ewakuacji wszystkich osadzonych oraz całej załogi starogardzkiego więzienia. Było to wydarzenie bezprecedensowe, nigdy wcześniej nie doszło do tego rodzaju sytuacji.

W związku z utrzymującą się stabilną sytuacją epidemiczną w zakładach karnych i aresztach śledczych, Służba Więzienna planuje przywrócić widzenia z dziećmi.

Dwudziestego szóstego maja każdego roku to szczególny i wyjątkowy czas dla każdego z nas. Tego dnia święto obchodzą Mamy. Znakomita większość kobiet pracujących w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim usłyszy dziś od swoich pociech życzenia, wyznania miłości i wdzięczności, otrzyma laurki, upominki, kwiaty, zaproszenia na wspólne zakupy lub mecz piłki nożnej...

W Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim funkcjonuje oddział terapeutyczny dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. Odbywają tam kary pozbawienia wolności skazani z problemami adaptacyjnymi do wymogów i warunków pobytu w zakładzie karnym, nierzadko z tendencjami do podejmowania zachowań autoagresywnych, z obniżoną sprawnością intelektualną, cierpiący na zaburzenia osobowości czy przejawiający...

Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej