19 lipca br. w sobotę por. Paweł Łukaszewicz wraz z funkcjonariuszami Zakładu Karnego we Włodawie reprezentowali Służbę Więzienną podczas XV Jarmarku Leśnego w Wyrykach.

Wyrykowski Jarmark Leśny zorganizowany został przez Gminę Wyryki już po raz piętnasty. Wydarzenie związane jest z promocją lokalnej kultury i tradycji oraz edukacją na temat przyrody i gospodarki leśnej. Na uczestników czekały różne atrakcje – występy artystyczne, konkursy, koncerty lokalnych zespołów. Szereg atrakcji przewidziano również dla najmłodszych. Uczestnicy mieli okazję również aby zapoznać się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy lokalnych służb mundurowych – Służby Więziennej, Policji czy Straży Granicznej. Impreza była świetną okazją do promocji rekrutacji do Służby Więziennej, pokazania sprzętu oraz zaprezentowania specyfiki pracy funkcjonariuszy. W tym celu Zakład Karny we Włodawie udostępnił sprzęt ochronny wykorzystywany do działań i technik interwencyjnych w Służbie Więziennej, ulotki, broszury albumy itp. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się zestaw ochronny i kajdanki.    

opracował: kpt. Daniel Pręciuk

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej