Ppłk Marek Kudyk – Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie podpisał umowę o zatrudnieniu odpłatnym skazanych z ks. mitratem Jerzym Ignaciukiem, reprezentującym parafię prawosławną Narodzenia Najświętszej Marii Panny we Włodawie.

W ramach zawartej umowy grupa osadzonych wykonywać będzie prace porządkowe i remontowe na rzecz parafii prawosławnej we Włodawie. Zatrudnienie osadzonych przynosi wymierne korzyści w procesie resocjalizacji ponieważ dzięki świadczeniu pracy skazani mają możliwość podwyższania kwalifikacji zawodowych, uczą się nawyku pracy i przygotowują do życia w społeczeństwie.

Od sierpnia 2005 r. proboszczem parafii prawosławnej jest ks. mitrat Jerzy Ignaciuk, który równocześnie rozpoczął posługę duszpasterską kapelana więziennego w Zakładzie Karnym we Włodawie. Poprzez głoszenie Słowa Bożego czy indywidualne rozmowy ks.mitrat Jerzy Ignaciuk uświadamia osadzonym ich błędy, wskazując właściwą drogę powrotu, co również ma wpływ w procesie resocjalizacji. Oprócz posługi religijnej kapelan Zakładu Karnego we Włodawie angażuje się także w kulturalne życie naszej jednostki. Od wielu lat współorganizuje z kierownictwem Zakładu Karnego we Włodawie Ogólnopolski Konkurs Pisania Ikon, który prowadzony jest w nurcie kultury prawosławnej. Jako juror mający ogromną i bogatą wiedzę w tej tematyce, corocznie jest w składzie komisji oceniającej ikony przesłane przez osadzonych w związku z konkursem. Stanowi nieocenioną pomoc przy prawidłowej realizacji Konkursu Pisania Ikon.

opracował: kpt. Daniel Pręciuk

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej