Funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie wspólnie z lokalnymi Partnerami: Starostwem Powiatowym, Komendą Powiatową Policji, Szpitalem oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, po raz kolejny wzięli udział w edukacyjno – ekologicznej akcji „EKOMOBILIZACJA” polegającej na zbiórce elektrośmieci w celach charytatywnych.

Zebrane elektrośmieci zostały odebrane przez firmę Green Office, która w zamian przekaże środki finansowe na rzecz „Włodawskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum”, proporcjonalnie do ilości zebranych odpadów. Inicjatywa łączy w sobie troskę o środowisko naturalne z edukacją społeczną. Akcja odbyła się w ramach podpisanego porozumienia przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Lublinie i firmę Green Office Ecologic. Akcja „EKOMOBILIZACJA” skupia się na pozyskaniu i przetworzeniu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, które albo zalegają niepotrzebnie w różnych miejscach albo lądują na wysypiskach co może zagrażać otaczającej przyrodzie.

opracował: kpt. Daniel Pręciuk

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej