W dniach 4–5 lipca 2025 roku, w miejscowości Łazy, odbyły się całonocne zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Zarządu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Rywalizacja rozpoczęła się 4 lipca o godzinie 18:00 i trwała nieprzerwanie aż do 7:00 rano dnia następnego.

W zawodach tych udział wzięła również trzyosobowa drużyna reprezentująca Zakład Karny w Zarębie, która nie tylko zaprezentowała wysoki poziom, ale wręcz zdominowała całe zawody.

 

W skład zespołu weszli: 

  • Starszy sierżant sztabowy Tomasz Szostak
  • Szeregowy Łukasz Bańka
  • Dawid Kuligowski – syn jednego z naszych funkcjonariuszy

 

Drużynowo nasi reprezentanci zajęli I miejsce, osiągając rewelacyjny wynik 135 kilogramów złowionych ryb! Taki wynik zapewnił im zasłużone zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

 

Nie mniej imponujące były wyniki indywidualne:

  • Szeregowy Łukasz Bańka sięgnął po pierwsze miejsce, zdobywając tytuł najlepszego zawodnika turnieju.
  • Dawid Kuligowski zajął drugie miejsce – pokazując nie tylko pasję, ale też ogromny potencjał sportowy.
  • Starszy sierżant sztabowy Tomasz Szostak uplasował się na czwartym miejscu, dopełniając tym samym imponującego występu drużyny z Zaręby.

 

Zawody te były nie tylko okazją do rywalizacji, ale także wspaniałą formą integracji środowisk mundurowych. Należy podkreślić znakomitą atmosferę oraz wzorową organizację wydarzenia, za którą serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Gratulujemy naszym funkcjonariuszom – Łukaszowi Bańce, Tomaszowi Szostakowi oraz młodemu, niezwykle utalentowanemu Dawidowi Kuligowskiemu. Ich wynik to nie tylko sportowy sukces, ale też dowód na to, że duch rywalizacji, współpracy i zaangażowania żyje w szeregach Służby Więziennej.

 

Zakład Karny w Zarębie może być dumny – nie tylko z osiągniętego wyniku, ale z postawy, jaką pokazali jego reprezentanci.

 

Tekst: zespół prasowy

Zdjęcia: Tomasz Szostak, Łukasz Bańka

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej