W dniu 22 kwietnia br. na terenie Zakładu Karnego w Zarębie zostały przeprowadzone ćwiczenia ochronne.
Ćwiczenia odbyły się trzyetapowo, każdy etap stanowił oddzielny epizod podczas którego inscenizowano scenę zagrożenia dla porządku i bezpieczeństwa jednostki. Odegrane sceny były praktycznym sprawdzianem dla funkcjonariuszy jednostki z nieetatowej Grupy Interwencyjnej, drużyny przeciwpożarowej oraz ratowników medycznych i funkcjonariuszy działu penitencjarnego. W scenach wzięli udział funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu oraz z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, którzy wparli nasze działania. Współpraca między służbami jest cenną lekcją dla wszystkich. Praktyczne ćwiczenia są niezastąpionym i kluczowym element skutecznego szkolenia, ponieważ pozwalają usystematyzować wiedzę teoretyczną i zastosować ją w realistycznych sytuacjach, które mogą wystąpić w jednostce.
Na zakończenie ćwiczeń nastąpiło podsumowanie, podczas którego Dyrektor jednostki - ppłk Mateusz Jaraczewski i Zastępca Dyrektora- kpt. Józef Dojs podziękowali wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i udział w ćwiczeniach. Wyrazili również słowa wdzięczności za wsparcie i współpracę w podjętej inicjatywie funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.
Tekst: chor. sztab. Anna Jakimowicz
Zdjęcia: st. szer. Patryk Moskaluk i chor. sztab. Anna Jakimowicz









