10 listopada 2018 roku w malowniczej miejscowości Gorzeń Górny funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli w "Niepodległościowym Biegu Przełajowym Służb Mundurowych"

10 listopada 2018 roku Zakład Karny w Wadowicach w ramach uczczenia 100  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizował bieg przełajowy dla służb mundurowych z terenu powiatu wadowickiego.

W "Niepodległościowym Biegu Przełajowym Służb Mundurowych" na symbolicznym dystansie 2 razy 1918 metrów wystartowało 30 osób.

Dla wszystkich uczestników w biegu nie liczył się wynik, ale możliwość wspólnego świętowania Dnia Niepodległości i możliwość pokonania własnych barier. Każdy z uczestników niezależnie od czasu w jakim pokonał dystans został nagrodzony okolicznościowym medalem, a wyróżniający się sportowcy dodatkowo otrzymali pamiątkowe puchary.

Na mecie biegu wytyczonego lokalnymi drogami Gorzenia Górnego koło Wadowic czołowe miejsca zajęli:

- w kategorii kobiet:
1) Agnieszka Petek (Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach),
2) Sylwia Chudy (Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach),
3) Magdalena Wyzgał (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach),

- w kategorii mężczyzn:
1) Krzysztof Kozieł (Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach),
2) Piotr Bucki (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach),
3) Jarosław Młocek (Służba Więzienna - Zakład Karny w Wadowicach).

Zmaganiom biegaczy przyglądali się i dopingowali do walki: dyrektor ZK w Wadowicach ppłk Jakub Pindel ze swoim zastępcą mjr. Zbigniewem Zadorą, komendant powiatowy PSP w Wadowicach bryg. Paweł Kwarciak z zastępcą mł. bryg. Wojciechem Grzybczykiem, zastępca komendanta powiatowego Policji mł. insp. Robert Michna a także spora grupa kibiców.

Więcej zdjęć: Galeria

Tekst i zdjęcia: chor. Tomasz Daniec