21 października 2021 odbyły się I Mistrzostwa Służby Więziennej w Biegu Przełajowym o Puchar Ministra Sprawiedliwości. Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Sztumie chor. Krzysztof Garbowski zajął 1-wsze miejsce z czasem 41.42 na dystansie 12 km

Chor. Krzysztof Garbowski  na co dzień jest funkcjonariuszem działu organizacyjno-prawnego sztumskiej jednostki na stanowisku starszego instruktora. Pracuje za biurkiem. Jednak po służbie, nie może usiedzieć w miejscu, przebiera się w strój sportowy i rusza w drogę.

Od 2013 r. praktycznie codziennie przeprowadza trening, a w weekendy uczestniczy w zawodach. Wielokrotnie wygrał Mistrzostwa Służby Więziennej w biegu na 10 km organizowanych 3 maja w Sztumie. W tym roku z uwagi na panującą pandemię uczestniczył w mniejszej ilości zawodów. Jednak w dniu 10 października uzyskał 3 miejsce w biegu sztafety DUO organizowanym w ramach Marathon Seine-Eure w Val de Reuil we Francji oraz 31 października zdobył 1 miejsce w Maratonie organizowanym w ramach X Biegu Nadwiślańskim Szlakiem Dolnej Wisły.

Tekst: st. szer. Karol Bator
zdj.: chor. Krzysztof Garbowski