BONK, bo tak w skrócie określa się ten bieg, ma rangę Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie. Rozgrywany jest na dystansie 10 km.

Pierwsze 6 kilometrów to bieg po asfalcie i szutrze, ostatnie 4 kilometry to las, piach, górki, podbiegi i zbiegi. Wśród prawie 400 zawodników na starcie stanęło 45 przedstawicieli Służby Więziennej w tym 4 funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim. Zwycięzcą open w kategorii mężczyzn był Patryk Stypułkowski, w kategorii kobiet najlepsza była Karolina Witek.

W kategorii Służby Więziennej zwyciężył Krzysztof Sitnik z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich, drugie miejsce zajął nasz kolega Wiesław Małysa. Wśród kobiet najlepszą była Anna Budyłowska z Aresztu Śledczego w Opolu.

W ceremonii dekoracji najlepszych zawodników z naszej formacji uczestniczył Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim kpt. Jarosław Janicki. Warto dodać że Zakład Karny w Sierakowie Śląskim już od wielu lat pomaga Wojskowemu Klubowi Biegacza Meta w Lublińcu w przygotowaniu imprez biegowych organizowanych przez WKB Meta.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegu.

Tekst: kpt. Piotr Patrzykowski
Zdjęcia: Olga Kajewska