W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach wzięli udział w I Charytatywnym Paratriathlonie Krainy Liwca organizowanym przez Fundacja Leny Grochowskiej oraz Stowarzyszenie Wspólnota Arche. Wydarzenie miało na celu integrację z osobami z niepełnosprawnościami

Paratriathlon Kraina Liwca to bliźniacze wydarzenie Triathlonu Kraina Bugu, który powstał w 2018 roku z myślą o osobach z niepełnosprawnością. Do tej pory Triathlon odbywa się w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim, a w ostatniej edycji wzięło udział 330 zawodników z całej Polski. Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich przeznaczony zostanie na budowę Ekofarmy, która spełni funkcję gospodarstwa społecznego. W niewielkiej miejscowości 15 km od Siedlec znajdą się mieszkania chronione i miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami. To miejsce, gdzie osoby te znajdą bezpieczny dom, w którym będą uczyły się samodzielności, gdzie będą mogły pracować. Przy pomocy współmieszkańców i terapeutów będą utrwalane i rozwijane umiejętności niezbędne do zaspokajania codziennych potrzeb życiowych, załatwiania spraw urzędowych czy też budowaniavbi utrzymywania więzi społecznych i rodzinnych.

Wspólnie, wszyscy RAZEM niesiemy pomoc i nadzieję Tym, którzy
codziennie obok nas. Pracują, tworzą i chcą normalnie oraz
samodzielnie żyć.

Działo się i to dużo!!!

Rywalizowali między sobą m.in. Zakład Karny w Siedlcach, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Siedlcach, wielopokoleniowa drużyna prezesa Grupa ARCHE, ARCHE Pracownia Rewitalizacji Mebli, FEBO Logistic Spółka z o.o., Sklep medyczny Samo Zdrowie Łochów, Specjalny Ośrodek Szkolno wychowawczy w Zuzeli, Fundacja Leny Grochowskiej Łochów.

Oto nasze wyniki:

- bieg na 6 km: szer. Karol Wielgórski- młodszy instruktor działu penitencjarnego - III Miejsce

- spływ kajakowy 18 km:Jarosław Kailing, kpt. Karpiński Krzysztof - kierownik działu terapeutycznego - I miejsce

- wyścig rowerowy 22 km: kpr. Katarzyna Święcka - referent działu ewidencji - I miejsce w klasyfikacji kobiet

Jako drużyna zostalismy sklasyfikowani na III miejscu !!!

Pojechaliśmy, popłynęliśmy i pobiegliśmy by pomóc osobom z niepełnopsrawnoścaimi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

Opracowanie: mł. chor. Grabowska Monika

Zdjęcia: mjr Kuźma Marta, st. szer. Wasilewska Joanna

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej