W podziemiach Pałacu Wielopolskich w Pińczowie otwarto wystawę portretów ordynatów oraz makiet Pińczowskich zabytków.

Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości przez pomysłodawcę i organizatora wystawy dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Pińczowie, Pana Andrzeja Cepaka. 

Pan Dyrektor Andrzej Cepak podczas inauguracji wystawy wyraził szczególne podziękowania dla Dyrektora Zakładu Karnego w Pińczowie za długoletnią współpracę, zaangażowanie i pomoc dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz w realizację przedsięwzięcia jakim jest zorganizowana wystawa.

W drugiej części goście wystawy udali się do podziemi Pałacu Wielopolskich, aby podziwiać portrety ordynatów oraz wykonane przez osadzonych z Zakładu Karnego w Pińczowie makiety.

Na zakończenie wystawę uświetnili koncertem artyści Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach                                                                                                                                                                                                      

 

Tekst i zdjęcia: por. Michał Kwiecień

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej