Wystawa „Od Myszkowskich do Wielopolskich – sylwetki ordynatów”
Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości przez pomysłodawcę i organizatora wystawy dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Pińczowie, Pana Andrzeja Cepaka.
Pan Dyrektor Andrzej Cepak podczas inauguracji wystawy wyraził szczególne podziękowania dla Dyrektora Zakładu Karnego w Pińczowie za długoletnią współpracę, zaangażowanie i pomoc dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz w realizację przedsięwzięcia jakim jest zorganizowana wystawa.
W drugiej części goście wystawy udali się do podziemi Pałacu Wielopolskich, aby podziwiać portrety ordynatów oraz wykonane przez osadzonych z Zakładu Karnego w Pińczowie makiety.
Na zakończenie wystawę uświetnili koncertem artyści Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach
Tekst i zdjęcia: por. Michał Kwiecień









