Sakrament bierzmowania w wiśnickiej jednostce
Osadzeni w warunkach izolacji penitencjarnej mają prawo do korzystania z posług religijnych. Celem właściwej realizacji powyższego stwarza się skazanym możliwość do praktyk duchowych w możliwie najszerszym wymiarze, w tym także przystąpienia do sakramentu bierzmowania.
Skazani, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w sakramencie od września uczestniczyli w przygotowaniach, które prowadził ksiądz kapelan Adrian Pazdyk. W efekcie w dniu 19 maja br ks. prałat Krzysztof Wąchała za zgodą biskupa udzielił bierzmowania dwóm skazanym.
Tekst i zdjęcia: st. szer. Agnieszka Woźniak









