Kolejny raz funkcjonariusze Zakładu Karnego w Łupkowie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej dla służb mundurowych w Zwierzyniu
W piątkowe popołudnie 27 marca 2026r. w Zwierzyniu, po raz XVI funkcjonariusze Zakładu Karnego w Łupkowie i Oddziału Zewnętrznego w Moszczańcu wraz z przedstawicielami służb mundurowych województwa podkarpackiego uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W uroczystościach uczestniczyła wojewoda podkarpacki Pani Teresa Kubas-Hul oraz władze samorządowe okolicznych gmin i powiatów. Trasa Drogi Krzyżowej prowadziła po malowniczym terenie przy rzece San od kościoła w Zwierzyniu, do „cudownego źródełka” w grocie Matki Bożej Fatimskiej.
Służbę Więzienną reprezentowali funkcjonariusze Zakładu Karnego w Łupkowie wraz z Oddziałem Zewnętrznym w Mosczańcu na czele z zastępcą dyrektora mjr. Andrzejem Zgobą, a także funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Przemyślu i Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Olszanicy.
W tym roku za organizację uroczystości odpowiedzialna była Straż Pożarna. Na zakończenie w Kaplicy N.M.P. Królowej i Matki Pięknej Miłości w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach została odprawiona msza święta w intencji wszystkich służb mundurowych województwa podkarpackiego, celebrowana przez bp Jana Wątrobę. Prowadzący uroczystość nabożeństwa księża podkreślali znaczenie służby bliźniemu i pomocy potrzebującym. Myślą przewodnią uroczystości były słowa „Krzyż znakiem służby i ofiary”. Nabożeństwo drogi krzyżowej jest dla uczestniczących w nim okazją do refleksji i zadumy nad sensem powołania, jakim jest służba ojczyźnie i drugiemu człowiekowi.
Tekst: kpt. Wiesław Orliński.
Zdjęcia: kpt. Wiesław Orliński, mł. chor. Natalia Zarzyczna.









