Funkcjonariusze Służby Więziennej wraz z grupą osadzonych z Zakładu Karnego w Kwidzynie brali udział w pracach porządkowych prowadzonych przy pobliskim kanale melioracyjnym. Przedsięwzięcie miało na celu usprawnienie przepływu wód oraz zapobieżenie ewentualnym podtopieniom i powodziom na terenie miasta Kwidzyn i okolicznych miejscowości.

Współpraca z lokalnym samorządem

W ramach współpracy z władzami samorządowymi oraz funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, osadzeni z Zakładu Karnego w Kwidzynie zostali zaangażowani w prace porządkowe przy pobliskim kanale melioracyjnym. Ich zadaniem było oczyszczenie kanału w celu usprawnienia przepływu wody i zapobieżenia ewentualnej powodzi, która mogłaby zagrażać okolicznym terenom.

Inicjatywa miała na celu nie tylko ochronę infrastruktury, ale również resocjalizację skazanych poprzez ich aktywne włączenie w prace na rzecz lokalnej społeczności.

Wspólne działania są przykładem dobrej praktyki, pokazującej jak współpraca służb mundurowych i instytucji samorządowych przynosi realne korzyści dla mieszkańców regionu.

 

Tekst: por. Paweł Bandzarewicz

Zdjęcia: ppor. Patryk Poświata

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej