Yellow Ribbon Run
Yellow Ribbon Run to inicjatywa, która narodziła się w Singapurze jako symbol drugiej szansy dla osób opuszczających zakłady karne. Wydarzenie to organizowane jest również w Czechach, na Litwie i w Chorwacji. Pierwsza polska edycja imprezy odbyła się we Wrocławiu w otoczeniu Zamku w Leśnicy i uczestniczyli w niej funkcjonariusze i osadzeni z kłodzkiej jednostki penitencjarnej.
Organizatorzy przygotowali szereg aktywności opartych na fundamencie idei wspólnoty bez uprzedzeń i podziałów. W zamkowym parku odbył się bieg sztafetowy, który zgromadził blisko 240 osób. Na starcie stanęli osadzeni, byli skazani, sędziowie, kuratorzy, funkcjonariusze służby więziennej, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości . W sztafecie pobiegła również Wiceministra Sprawiedliwości Maria Ejchart, która objęła wydarzenie swoim patronatem. Do pozostałych atrakcji wydarzenia należał bieg dziecięcy, spektakl z udziałem kobiet osadzonych, koncert, wystawa fotograficzna oraz panel dyskusyjny w formule long table.
Organizacja pierwszej polskiej edycji Yellow Ribbon Run to ważny krok w kierunku budowania bezpiecznego i solidarnego społeczeństwa, w którym każdy, niezależnie od przeszłości, może znaleźć swoje miejsce.
tekst i zdjęcia: zespół prasowy









