Dnia 30 września br. we Wrocławiu po raz pierwszy w Polsce odbył się Yellow Ribbon Run - Międzynarodowy bieg, kampania społeczna i wydarzenie, które łączy sport, kulturę i solidarność.

Yellow Ribbon Run to inicjatywa, która narodziła się w Singapurze jako symbol drugiej szansy dla osób opuszczających zakłady karne. Wydarzenie to organizowane jest również w Czechach, na Litwie i w Chorwacji. Pierwsza polska edycja imprezy odbyła się we Wrocławiu w otoczeniu Zamku w Leśnicy i uczestniczyli w niej funkcjonariusze i osadzeni z kłodzkiej jednostki penitencjarnej.

Organizatorzy przygotowali szereg aktywności opartych na fundamencie idei wspólnoty bez uprzedzeń i podziałów. W zamkowym parku odbył się bieg sztafetowy, który zgromadził blisko 240 osób. Na starcie stanęli osadzeni, byli skazani, sędziowie, kuratorzy, funkcjonariusze służby więziennej, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości . W sztafecie pobiegła również Wiceministra Sprawiedliwości Maria Ejchart, która objęła wydarzenie swoim patronatem. Do pozostałych atrakcji wydarzenia należał bieg dziecięcy, spektakl z udziałem kobiet osadzonych, koncert, wystawa fotograficzna oraz panel dyskusyjny w formule long table.

Organizacja pierwszej polskiej edycji Yellow Ribbon Run to ważny krok w kierunku budowania bezpiecznego i solidarnego społeczeństwa, w którym każdy, niezależnie od przeszłości, może znaleźć swoje miejsce.

tekst i zdjęcia: zespół prasowy

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej