Wicemistrzostwo w marszobiegu terenowym
W tym roku do sportowych zmagań organizowanych przez Zakład Karny w Głubczycach przystąpiło 30 funkcjonariuszy z 10 jednostek penitencjarnych okręgu opolskiego. Kłodzką jednostkę reprezentowali: chor. Dawid Jarosz, sierż. sztab. Żelisław Adasiewicz oraz szer. Mateusz Cichoń. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania bieg terenowy na dystansie 2 km zawierający zadania specjalne: rzut imitacją granatu, wspinaczka po linie oraz strzelanie do celu z broni krótkiej. Na klasyfikację końcową składały się wyniki ze wszystkich zrealizowanych konkurencji, w których weryfikowana była: celność, szybkość, wytrzymałość oraz siła.
Nasi zawodnicy zacięcie walczyli do samego końca co przełożyło się na sukcesy w dwóch kategoriach:
2. miejsce – chor. Dawid Jarosz kategoria indywidualna mężczyzn.
2. miejsce - chor. Dawid Jarosz, sierż. sztab. Żelisław Adasiewicz, szer. Mateusz Cichoń kategoria drużynowa
Podczas uroczystego zakończenia imprezy sportowej z-ca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu płk Leszek Jankowski podziękował wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację w duchu fair play oraz odniósł się z uznaniem do ich wysokiego poziomu sprawności fizycznej i wyszkolenia zawodowego.
Sukces naszej drużyny docenił również Dyrektora Zakładu Karnego w Kłodzku mjr Jakub Szachnowski, który pogratulował i udzielił sportowcom wyróżnienia w postaci krótkoterminowego urlopu.
tekst i zdjęcia: zespół prasowy









