Uroczyste obchody Święta Narodowego 3-go Maja
Powiatowe i Miejskie Obchody Święta Konstytucji 3 Maja współorganizowane corocznie przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku wraz z Miastem Kłodzko oraz Kłodzkim Ośrodkiem Kultury i 22 Karpackim Batalionem Piechoty Górskiej rozpoczęła msza za Ojczyznę w kościele WNMP w Kłodzku.
Tuż po mszy, uroczystości przeniosły się na znajdujący się pod mostem Św. Jana Kłodzki Skwer Kultury, gdzie część oficjalną obchodów zakończyła salwa honorowa. Po niej nastąpiło przejście pod Pomnik Żołnierza Polskiego w Kłodzku, złożenie przez wyznaczone delegacje symbolicznych wiązanek kwiatów.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, posłowie i senatorowie ziemi kłodzkiej, przedstawiciele służb mundurowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta. Wydarzenie rozpoczęło się od okolicznościowych przemówień. Następnie złożono wiązanki i odpalono znicze przed pomnikiem.
tekst i zdjęcia: zespół prasowy









