Las to życie – kolejna edycja
19 lutego br. w świetlicy centralnej Zakładu Karnego w Kłodzku odbyły się zajęcia edukacyjne dla osadzonych, realizowane w ramach programu resocjalizacyjnego „Las to życie”.
Realizująca autorski program, mjr Magdalena Zawadzka zorganizowała ciekawą i fascynującą sesję programową, w której udział wzięło 20. osadzonych. Zajęcia przebiegały w przyjaznej i twórczej atmosferze, m.in. dzięki udziałowi zaproszonych gości, a konkretnie pracowników Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.
Tematem zajęć była rola drzew w ekosystemie. Dzięki interesującej prelekcji prowadzących, uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę w zakresie kluczowej roli drzew w miejskich ekosystemach. Poznali również budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, dowiedzieli się o podstawowym podziale drzew, ich nazwach oraz etapach wzrastania. Elementem sprawdzającym wiedzę uczestników, było rozpoznawanie wybranych gatunków drzew po liściach oraz owocach dostarczonych przez prelegentów.
Wierzymy, że zdobyta wiedza przełoży się na rozwinięcie świadomości i wrażliwości ekologicznej, a w aspekcie resocjalizacyjnym umiejętności poznawczych wśród osadzonych.









