Dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle mjr Sławomir Wojdacz wraz z pocztem sztandarowym jasielskiej jednostki wziął udział w obchodach Święta Wojska Polskiego

Tegoroczne jasielskie obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele oo. Franciszkanów. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do parku miejskiego ulicami: 3 Maja, Kołłątaja i Sobieskiego. W przemarszu towarzyszył Oddział Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego.

Następnie w parku miejskim odbyła się część oficjalna, podczas której zabrzmiał hymn państwowy i Apel Pamięci Oręża Polskiego, a także oddana została salwa honorowa. Uczestnicy złożyli kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Wystąpienie okolicznościowe wygłosił Burmistrz Miasta Jasła, a uroczystość uświetniła Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

W trakcie obchodów w parku miejskim dostępne były dodatkowe atrakcje: wystawa sprzętu kawaleryjskiego, koncert „Niepodległa, Niepokorna”, gorąca grochówka dla wszystkich uczestników, punkt rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle.

Ostatnią z imprez towarzyszących Świętu Wojska Polskiego będzie Memoriał mjra „Hubala” – pokazy, zawody oraz opowieści o tym legendarnym żołnierzu, . Wydarzenie będzie miało miejsce na „łąkach hubalowych”, stanowiących miejsce, gdzie Hubal ćwiczył swoje umiejętności jeździeckie mieszkając w Pałacu Sroczyńskich.

Tekst i zdjęcia : mjr Piotr Chmielewski

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej