Dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle mjr Sławomir Wojdacz wraz z pocztem sztandarowym jasielskiej jednostki penitencjarnej uczestniczył w obchodach kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3go Maja

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się Mszą Święta w intencji Ojczyzny, która zgromadziła na jasielskim rynku przedstawicieli: władz samorządowych, posłów, senatorów, służb mundurowych i mieszkańców Jasła. Oprawę Mszy Świętej oraz całej uroczystości uświetniła Miejsko-Kolejowa Orkiestra Dęta.

Po mszy nastąpił przemarsz wszystkich uczestników pod tablicą upamiętniającą 200 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3go Maja, gdzie  złożono kwiaty i oddano honory. W Parku Miejskim odegrano hymn Polski i odczytano Apel Pamięci.Wygłoszono przemówienia okolicznościowe w Glorietce. Na zakończenie uczniowie jasielskiej Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia wystąpili z repertuarem patriotycznym.

Tekst i zdjęcia: mjr Piotr Chmielewski

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej