Obchody Święta Konstytucji 3go Maja w Jaśle
Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się Mszą Święta w intencji Ojczyzny, która zgromadziła na jasielskim rynku przedstawicieli: władz samorządowych, posłów, senatorów, służb mundurowych i mieszkańców Jasła. Oprawę Mszy Świętej oraz całej uroczystości uświetniła Miejsko-Kolejowa Orkiestra Dęta.
Po mszy nastąpił przemarsz wszystkich uczestników pod tablicą upamiętniającą 200 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3go Maja, gdzie złożono kwiaty i oddano honory. W Parku Miejskim odegrano hymn Polski i odczytano Apel Pamięci.Wygłoszono przemówienia okolicznościowe w Glorietce. Na zakończenie uczniowie jasielskiej Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia wystąpili z repertuarem patriotycznym.
Tekst i zdjęcia: mjr Piotr Chmielewski









