1 czerwca w miejscowości Okuninka niedaleko Włodawy odbyły się V Mistrzostwa Służby Więziennej w Triathlonie w ramach „Żelaznego Triathlonu Okuninka 2019”. Niebywały sukces odniósł funkcjonariusz Zakładu Karnego w Inowrocławiu – sierż. Szymon Zakrzewski zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Służba Więzienna” oraz pierwsze miejsce w kategorii wiekowej M1.

- Czas 01:08:51

- miejsce w klasyfikacji OPEN: 12

- miejsce w Kategorii wiekowej: 5 (po odliczeniu pierwszej czwórki OPEN – Pierwszy w Kategorii M1) i najważniejsze pierwszy w kategorii „Służba Więzienna”.

Sierż. Szymon Zakrzewski – instruktor działu kwatermistrzowskiego na co dzień pełni służbę w magazynie żywnościowym w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu. W czasie wolnym od służby i rodzinnych obowiązków realizuje swoją sportową pasję. Szymon biega, pływa i jeździ na rowerze. Mogłoby się wydawać, że nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Jednak sukcesy jakie odnosi na tym polu wzbudzają podziw.

Funkcjonariusz z pasją

Trenuje od 5 lat. Pierwszy sukces tj.: triathlon na dystansie 1/8 Iron Man w Ślesinie przyniósł 3 miejsce. Wówczas Szymon chciał więcej. Trenuje 7 razy w tygodniu. W weekendy treningi odbywa 2 razy dziennie. Na uwagę zasługuje fakt, że z pracy wraca rowerem pokonując 40 km. Podczas treningu biegowego pokonuje dystans od 10 do 15 km.

Największymi kibicami są członkowie rodziny. Sport to sposób na relaks i oderwanie się od codziennych spraw. Na ten rok Szymon zaplanował kilka ważnych zawodów z czego najważniejszy to triathlon w Bydgoszczy na ulubionym dystansie 1/8 Iron Man.

Nie tylko triathlon

„Żelazny Triathlon” to wierzchołek góry lodowej sukcesów Szymona. Choć dystans 1/8 Iron Man jest jego specjalnością, to sukcesy osiąga również na dłuższych dystansach. Podczas triathlonu w Przechlewie (¼ Iron Man) osiągnął czas 02:12:08 i zajął 3 miejsce w swojej kategorii. Życiowy wynik w biegu na 10 km uzyskał podczas XII Biegu Piastowskiego. Czas 00:36:57 - zdobył wówczas 2 miejsce w swojej klasyfikacji wiekowej.

Trzecie miejsce na podium zajął również podczas VII Zimowego Biegu Dębowego na 5 km z czasem 00:17:42.

Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej dał wynik 00:17:52 podczas Pierwszego Biegu Babskim Lasem na dystansie 5 km. W swojej kategorii wiekowej zwyciężył też w Triathlonie Bydgoszcz-Borówno na dystansie 1/8 Iron Man, na podium stanął również podczas Aquathlonu Kruszwica.

Tekst: ppor Krzysztof Spała

Zdjęcia: Archiwum prywatne sierż. Szymon Zakrzewski oraz ppor. Krzysztof Spała