W Zakładzie Karnym w Goleniowie odbyło się spotkanie informacyjno-motywacyjne dla osadzonych kobiet, zorganizowane we współpracy z Fundacją Resocjalizacji i Readaptacji Tulipan. Przedsięwzięcie miało na celu wsparcie uczestniczek w przygotowaniu do powrotu do społeczeństwa po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

W Zakładzie Karnym w Goleniowie odbyło się spotkanie informacyjno-motywacyjne dla osadzonych kobiet z udziałem przedstawicieli Fundacji Resocjalizacji i Readaptacji Tulipan.

Celem przedsięwzięcia było wsparcie uczestniczek w przygotowaniu do opuszczenia jednostki penitencjarnej oraz przybliżenie możliwości uzyskania pomocy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności. Spotkanie miało formę zajęć grupowych oraz indywidualnych rozmów z osadzonymi.

Podejmowane działania stanowią istotny element procesu resocjalizacji i readaptacji społecznej, wzmacniając motywację do podejmowania pozytywnych zmian oraz aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie po opuszczeniu jednostki penitencjarnej.

mł. chor. Katarzyna Urbańska

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej