Spotkanie z Tulipanem.
W Zakładzie Karnym w Goleniowie odbyło się spotkanie informacyjno-motywacyjne dla osadzonych kobiet z udziałem przedstawicieli Fundacji Resocjalizacji i Readaptacji Tulipan.
Celem przedsięwzięcia było wsparcie uczestniczek w przygotowaniu do opuszczenia jednostki penitencjarnej oraz przybliżenie możliwości uzyskania pomocy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności. Spotkanie miało formę zajęć grupowych oraz indywidualnych rozmów z osadzonymi.
Podejmowane działania stanowią istotny element procesu resocjalizacji i readaptacji społecznej, wzmacniając motywację do podejmowania pozytywnych zmian oraz aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie po opuszczeniu jednostki penitencjarnej.
mł. chor. Katarzyna Urbańska









