Rekolekcje wielkopostne dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Gębarzewie
Rekolekcje poprowadził ks. dr Marek Dziewiecki – kapłan diecezji radomskiej, doktor psychologii, rekolekcjonista oraz autor licznych publikacji z zakresu psychologii wychowawczej, profilaktyki uzależnień i przygotowania do życia w rodzinie. W 1988 roku uzyskał doktorat z nauk o wychowaniu na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, a obecnie jest adiunktem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Za swoją działalność dydaktyczną i wychowawczą został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Podczas spotkań rekolekcyjnych prowadzący zwracał uwagę na odpowiedzialność za własne decyzje, znaczenie prawdy w życiu człowieka oraz możliwość rozpoczęcia nowego etapu życia mimo popełnionych błędów. W swoich wystąpieniach podkreślał również wartość pracy nad sobą, odbudowy relacji rodzinnych oraz rolę nadziei, która może stać się impulsem do podejmowania pozytywnych zmian.
zdjęcia: kpt. Kamila Lacka-Majewska, chor. Marta Magda-Bigos
tekst: chor. Marta Magda-Bigos









