Listopadowy numer "Forum Penitencjarnego"
Bliźniacy! – tak, choć nie wyglądają. Koledzy z krakowskiego aresztu przy Montelupich w jednym czasie uratowali życie dwóch nieznanych sobie ludzi. Zostali ich genetycznymi bliźniakami. Brawo oni!
Dni, które łączą – pierwsze dni listopada większość nas gromadzą na cmentarzach, bo pamiętamy o tych, którzy są dla nas ważni, choć nieobecni. Służba Więzienna też pamięta.
Jak suche badyle malin – rozmowa z psychoterapeutką o kryzysie oraz o tym, czym się on różni od stresu i co dobrego może nam dać. Bo może. A co mają do tego tytułowe badyle malin? Przeczytajcie.
Lepsze jutro po kryzysie – oczywiście, że jest możliwe. O tym właśnie mówią bohaterowie artykułu.
Gdy stawką jest czyjeś życie – o tym, jak je komuś podarować, opowiadają bohaterowie z okładki.
Jedyna taka w Polsce – jedna z dwóch w Europie, a kilku na świecie – toruńska rotunda zwana beczką – więzienie typu panoptykon obchodzi 160-lecie istnienia. I mimo wieku ma się dobrze.
Wracam z pracy na skrzydłach – mówi terapeutka z grudziądzkiej jednostki. Więcej – na koniec wyznaje, że uwielbia swoją pracę.
Gala z Dobrymi Łotrami – odbyła się w Olsztynie już po raz dwunasty.
Nikt nie rodzi się zły – przekonuje włoska dziennikarka – laureatka Grand Prix festiwalu Prison Movie.
Mój Pawiak – tekst autorstwa Włodzimierza Orlikowskiego, który przez lata zabiegał o wmurowanie na Pawiaku tablicy pamiątkowej. I udało się.
Wychodzić jak najwięcej – to cel wielu kaowców, a ten z olsztyńskiego ozetu realizuje go skutecznie.
Osadzony umiera, i co dalej? – to zdarza się statystycznie co kilka dni, a mówi się o tym rzadko. U nas przeczytacie o gąszczu procedur i trudnej dla wszystkich praktyce.
Humanitarnie bez przemocy – to zasady prawne wynikające z Protokołu stambulskiego oraz tzw. Reguł z Bangkoku.
Zza krat przez pałac w dobre ręce – ponad tysiąc obrazów powstało przez 15 lat realizowania programu resocjalizacyjnego „Okno na świat” w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Wystawa i sprzedaż dzieł to święto sztuki i ludzi, którzy ją tworzą i propagują. Na czele z więziennikami. A pieniądze idą na dobre cele.