II edycja kursu "Technolog Robót Wykończeniowych"
Przed przystąpieniem do szkolenia osadzeni uczestniczyli w doradztwie zawodowym oraz zajęciach z zakresu aktywizacji zawodowej, których celem było określenie ich predyspozycji, przygotowanie do podjęcia szkolenia oraz wsparcie w planowaniu dalszej ścieżki zawodowej.
Podczas kursu uczestnicy zdobywali wiedzę teoretyczną oraz rozwijali praktyczne umiejętności związane z wykonywaniem prac ogólnobudowlanych. Udział w szkoleniu pozwolił im poszerzyć kompetencje zawodowe oraz zwiększyć szanse na podjęcie zatrudnienia po zakończeniu odbywania kary.
W najbliższym czasie planowana jest organizacja kolejnych kursów zawodowych, w tym kursu ogrodnika oraz kucharza. Obecnie trwa proces kwalifikowania osadzonych, którzy w pierwszej kolejności będą uczestniczyć w doradztwie zawodowym, przygotowującym ich do udziału w dalszych działaniach szkoleniowych.
Realizacja tego typu przedsięwzięć stanowi ważny element procesu readaptacji społecznej, dając uczestnikom możliwość zdobycia nowych kwalifikacji i przygotowania do powrotu na rynek pracy.
Strona Facebook: #FunduszeUE





