To właśnie 8 lutego 1919 roku Marszałek Józef Piłsudski podpisał dekret w sprawie tymczasowych przepisów więziennych, dając początek więziennictwu w niepodległej Polsce.

To czas refleksji nad odpowiedzialnością i misją naszej formacji, która stoi na straży bezpieczeństwa państwa oraz realizuje zadania związane z wykonywaniem kary pozbawienia wolności i resocjalizacją.

 Służba. Tradycja. Odpowiedzialność. 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej