Służba Więzienna na dniach otwartych Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla przyszłych uczniów. Młodzież z miasta i gminy Ropczyce przyszła tłumnie, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz spotkać się z podmiotami gdzie absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie. Na zainteresowane osoby czekali nauczyciele, uczniowie oraz współpracujący ze szkołą partnerzy, m.in. Służba Więzienna.
Funkcjonariusze naszej jednostki od wielu lat współpracują z ropczycką szkołą prowadząc zajęcia profilaktyczne z młodzieżą lub promując zatrudnienie w Służbie Więziennej. Wielokrotnie gościliśmy młodzież w murach zakładu karnego podczas wizyt studyjnych.
Zajęcia przeprowadzone przez funkcjonariuszy Służby Więziennej cieszyły się zawsze dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na prezentowane treści ale również dlatego, że uczniowie mieli możliwość wejścia za mury więzienne, czyli do miejsca, które na co dzień jest niedostępne dla ogółu społeczeństwa. Poruszana tematyka podczas zajęć miała za zadanie pomoc w kształtowaniu właściwych postaw młodych ludzi, przygotowanie ich do podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących przyszłości życiowej i zawodowej, w tym również wyboru możliwej dalszej ścieżki kształcenia w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.
Przedstawienie dzisiaj specyfiki i zadań jakie na co dzień realizuje Służba Więzienna niewątpliwie przyczyniło się do promocji naszej formacji wśród młodzieży, która niedługo stawać będzie przed wyborem kolejnego etapu kształcenia lub podjęcia zatrudnienia. Kolejne spotkanie z uczniami miały wymiar edukacyjny, poznawczy i prewencyjny. Młodzież przekonała się, że warto mieć w życiu marzenia, plany, a przede wszystkim dążyć do celu przestrzegając prawa.
Za miłe spotkanie dziękujemy a młodzieży życzymy trafnych wyborów swojej dalszej ścieżki kształcenia lub podjęcia pracy zawodowej.
Opracował: mjr Mariusz Konefał









