Nowi funkcjonariusze w Zakładzie Karnym w Dębicy
W dębickim zakładzie karnym w dniu 11.05.2026 r. odbyła się uroczystość ślubowania nowych funkcjonariuszy Służby Więziennej. To ważne wydarzenie stanowi początek ich nowej drogi zawodowej w jednej z najbardziej wymagających formacji mundurowych w naszym kraju.
W obecności kierowników działów jednostki, nowo przyjęci funkcjonariusze złożyli Rotę Ślubowania przed Dyrektorem Zakładu Karnego w Dębicy – ppłk. Stefanem Sołtysem. Młodzi funkcjonariusze wypowiadając słowa ślubowania: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, wstępując do Służby Więziennej, ślubuję uroczyście: rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania funkcjonariusza tej Służby i polecenia przełożonych, przestrzegając Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i wszystkich przepisów prawa, jak również tajemnic związanych ze służbą, a także zasad etyki zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem poszanowania godności ludzkiej oraz z dbałością o dobre imię służby” rozpoczęli dzisiaj nowy rozdział w swoim życiu zawodowym.
Czworo nowych funkcjonariuszy rozpocznie służbę w dziale ochrony, dwoje w służbie zdrowia, jeden w dziale penitencjarnym gdzie będą realizować ustawowe zadania jednostki. Przed nimi intensywny czas szkolenia i zdobywania doświadczenia, które pozwoli im skutecznie wykonywać obowiązki w strukturach Służby Więziennej.
Nowy funkcjonariuszom Służby Więziennej serdecznie gratulujemy, życząc wytrwałości, satysfakcji z pełnionej służby oraz pomyślności w dalszym rozwoju zawodowym.
Opracował: mjr Mariusz Konefał









