W dniach 4-7 czerwca 2019 roku w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach rozegrano XVI Mistrzostwa Służby Więziennej w Piłce Siatkowej.

Turniej finałowy zgromadził osiem reprezentacji z Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej w Katowicach, Opolu, Lublinie, Białymstoku, Szczecinie, Olsztynie, Krakowie i Warszawie. W drużynie reprezentującej okręg lubelski znalazło się aż 10 funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej.

Mistrzostwo Polski Służby Więziennej w Piłce Siatkowej w tym roku zdobyła reprezentacja OISW w Warszawie, która pokonała drużynę z OISW w Białymstoku. Mecz o trzecie miejsce wygrali zawodnicy z OISW w Lublinie, którzy pokonali reprezentację z OISW w Olsztynie. Indywidualnie  st. chor. Mariusz Karaś z OISW w Lublinie został wybrany najlepszym blokującym turnieju.

Komendant OSSW w Kulach ppłk Dariusz Małolepszy pogratulował zwycięzcom oraz podziękował wszystkim uczestnikom Mistrzostw. Gratulacje złożył także Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW Czesław Tuła.