24 Marca 2026 r. na wizycie studyjnej gościliśmy studentów z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego.

24 Marca 2026 r. grupa studentów drugiego stopnia (magisterskich) kierunku Resocjalizacja z penitencjarystyką, prowadzonego na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wraz z dr. Jerzym Czołgoszewskim, odwiedziła naszą jednostkę.

Celem wizyty było zapoznanie przyszłych absolwentów z praktycznymi aspektami działalności zakładu karnego jako instytucji resocjalizacyjnej i penitencjarnej. Poznanie modelu wykonywania kary pozbawienia wolności wobec różnych kategorii skazanych z uwzględnieniem środków oddziaływania penitencjarnego, środków terapeutycznych stosowanych wobec osób uzależnionych od alkoholu.

Istotnymi elementami wizyty studyjnej było spotkanie ze skazanymi, którzy ukończyli terapię i podzielili się ze słuchaczami swoimi odczuciami na temat ukończonej terapii oraz spotkanie z Funkcjonariuszami Służby Więziennej - absolwentami pedagogiki resocjalizacyjnej, którzy przybliżyli studentom specyfikę obowiązków na zajmowanych stanowiskach służbowych.

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej