Targi pracy - Morąg
13 marca w salach gimnastycznych Zespółu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii oraz Zespół Szkół Licealnych w Morągu odbyła się 3 Edycja Morąskich Targów Edukacji i Pracy „Morąg – małe miasto – wielkie możliwości”.
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Barczewie podczas targów przedstawiali informacje dotyczące procesu rekrutacji, wymagań stawianych kandydatom oraz ścieżki rozwoju kariery funkcjonariusza Służby Więziennej (doskonalenia zawodowego i szkoleń). Zainteresowani mogli się dowiedzieć jak wygląda służba w naszej jednostce oraz poznać specyfikę pracy w różnych działach i pionach służby Zakładu Karnego w Barczewie. Udział Służby Więziennej w targach pracy kreuje pozytywny wizerunek formacji i buduje zaufanie wśród społeczeństwa.
Targi były również okazją do nawiązania kontaktów i rozmów z kontrahentami, którzy potrzebują nowych pracowników. Funkcjonariusze naszej jednostki przedstawili korzyści jakie niesie ze sobą zatrudnianie osób pozbawionych wolności dla firm oraz dla samych skazanych.
Zatrudnienie osadzonych może stanowić stabilne i efektywne rozwiązania kadrowe przy jednoczesnej optymalizacji wydatków i budowaniu wizerunku kontrahenta jako odpowiedzialnego społecznie.









