27 marca 2026r. w Zakładzie Karnym w Barczewie odbyła się odprawa roczna podsumowująca działalność jednostki w 2025 roku.

Odprawa roczna podsumowująca działalność Zakładu Karnego w Barczewie za nami.

W wydarzeniu brała udział Pani Dyrektor Okręgowa Służby Więziennej w Olsztynie ppłk Ewa Jarmuszewicz, której meldunek
o gotowości złożył Kierownik Działu Ochrony Zakładu Karnego w Barczewie. W odprawie uczestniczyła kadra kierownicza jednostki oraz przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFiPW Barczewo oraz NSZZ Solidarność Barczewo.

Dyrektor jednostki płk Marek Bartnicki szczegółowo opisał i podsumował działalność każdego z działów jednostki jednocześnie dziękując całej załodze za ich wkład i wzorową realizację zadań w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

Przedstawił plan działania i cele do realizacji na rok 2026. W sposób szczególny podziękował związkom zawodowym, podkreślając ich ważną rolę w funkcjonowaniu naszej jednostki.

Pani Dyrektor Okręgowa podziękowała za przedstawione informacje oraz doceniła trud pracy jaki włożyła kadra w funkcjonowanie Zakładu Karnego w Barczewie, którym kierowała przez większą część 2025 roku. Podkreśliła, że dołoży wszelkich starań aby inwestycje planowane w jednostce w 2026 roku doszły do skutku.

Zwróciła uwagę na ważną rolę instytucji zewnętrznych jako podmiotów wspomagających funkcjonowanie i realizację programów readaptacyjnych oraz jak ważne jest humanitarne i praworządne realizowanie kary pozbawienia wolności z jednoczesnym poszanowaniem godności munduru Funkcjonariusza Służby Więziennej.

Wskazała na zwiększenie udziału ochrony dynamicznej w realizacji zadań jednostki oraz podziękowała Zakładowi Karnemu w Barczewie jako wyróżniającej się jednostce w realizacji Programu Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS 2021-2027)

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej