XX Mistrzostwa Służby Więziennej w Tenisie Ziemnym "Sieradz 2018".

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Łodzi oraz Zakład Karny w Sieradzu byli organizatorami XX Mistrzostw Służby Więziennej w Tenisie Ziemnym. Obiekty MOSiR w Sieradzu gościły w dniach 7 – 10 czerwca br. 21 zawodników reprezentujących 8 okręgowych inspektoratów. Sportowcy rywalizowali w turnieju drużynowym, deblowym i indywidualnie - w kategoriach open oraz senior (rocznik 1970 i starsi).

W rywalizacji drużynowej, rozgrywanej systemem ''każdy z każdym'', tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Służby Więziennej wywalczyli zawodnicy reprezentujący OISW w Koszalinie, którzy pokonali kolejno OISW we Wrocławiu 2:0, gospodarzy turnieju - tenisistów z Łodzi – 2:0 oraz zawodników z okręgu opolskiego 2:1.

Turniej deblowy wygrała para Sławomir Gaca i Marcin Rusinek reprezentująca inspektorat koszaliński. Obrońcy tytułu sprzed dwóch lat, w finale, po zaciętym boju, pokonali 6:4 6:7 10:4 Leszka i Michała Lasotów z OISW w Opolu. Indywidualny tytuł Mistrza Służby Więziennej w Tenisie Ziemnym w kategorii open po raz kolejny obronił Sławomir Gaca z Koszalina. Jego wyższość w finale, podobnie jak w ostatnich zawodach, uznać musiał Michał Bojanowski. Wrocławianin uległ najlepszemu zawodnikowi zawodów 3:6 4:6. W kategorii senior, złoto wywalczył Krzysztof Paduch reprezentujący barwy inspektoratu katowickiego. W finale pokonał Mirosława Witkę – emerytowanego funkcjonariusza z OISW we Wrocławiu.