W miniony weekend funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu wzięli udział w zorganizowanym przez Radę Sportu spływie kajakowym malowniczą trasą w Dolinie Baryczy – przez rzekę Barycz i kanał Młynówka Sułowska.

Celem wydarzenia była integracja, aktywny wypoczynek oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród funkcjonariuszy. Spływ rozpoczął się w okolicach Milicza – sercu Doliny Baryczy – i prowadził spokojnym nurtem Baryczy przez tereny Rezerwatu Stawów Milickich, a następnie kanałem Młynówka, znanym z urokliwego otoczenia i dzikiej przyrody.

Uczestnicy pokonali trasę liczącą blisko 16 kilometrów, podziwiając walory przyrodnicze i ciesząc się sprzyjającą pogodą. Spływ zakończył się wspólnym ogniskiem i poczęstunkiem, które były okazją do rozmów i odpoczynku po wysiłku.

Rada Sportu przy Zakładzie Karnym Nr 1 we Wrocławiu dziękuje wszystkim uczestnikom za udział, i zapowiada kontynuację podobnych wydarzeń w przyszłości, promując aktywność fizyczną i integrację środowiska Służby Więziennej poza miejscem pracy.

Zapraszamy również już dziś do wzięcia udziału w kolejnym wydarzeniu – III edycji rodzinnego spływu pontonowego Przełomem Bardzkim! Liczba miejsc ograniczona!

 

Tekst i zdjęcia: por. Paweł Cyrulik

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej