1 września 2025 r. funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu wzięli udział w obchodach 86. rocznicy wybuchu II wojny światowej przy Pomniku Żołnierzy Wojska Polskiego na Cmentarzu Żołnierzy Polskich przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Jednostkę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: mjr Radosław Rewa - dowódca pocztu, kpr. Szymon Sidelnik - sztandarowy oraz kpr. Karol Plewa - asystujący. Kwiaty pod pomnikiem złożyli zastępca dyrektora kpt. Adrian Pustelnik oraz kierownik działu penitencjarnego.

Uroczystości zorganizowane przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Instytut Pamięci Narodowej były wyrazem hołdu oraz wdzięczności dla wszystkich ofiar i bohaterów II wojny światowej.

Tekst i zdjęcia: por. Paweł Cyrulik

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej