Szer. Mateusz Bagiński, funkcjonariusz Zakładu Karnego Nr 1 We Wrocławiu zajął 3. miejsce w kategorii do 105 kg z totalem 731,5 kg podczas Akademickiego Pucharu Europy w trójboju siłowym klasycznym, odbywającym się w dniach 24-27 marca w Hamm w Luxemburgu.

Wynik ten rozłożył się na 260 kg w przysiadzie, 150 kg w wyciskaniu sztangi leżąc oraz 321,5 kg w martwym ciągu. Zawodnik uzyskał brązowy medal za trójbój oraz złoty medal za martwy ciąg, w którym 321,5 kg zostało nowym akademickim rekordem Europy oraz Polski w martwym ciągu.

Kolejny sukces sportowy funkcjonariuszywrocławskiej "jedynki" potwierdza, że w Służbie Więziennej są ludzie z pasją i zamiłowaniem do aktywności fizycznej, promujący zdrowy tryb życia. Sportowa, zwycięska postawa szer. Mateusza Bagińskiego została wyróżniona przez dyrektora jednostki, który udzielił funkcjonariuszowi nagrody. Do kolekcji zawodnika dołączyło kolejne, tym razem służbowe wyróżnienie.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

tekst: szer. Mateusz Bagiński, ppor. Daniel Jurecki
zdjęcia: archiwum funkcjonariusza, ppor. Daniel Jurecki