XXI Mistrzostwa Służby Więziennej w Tenisie Ziemnym '' Sieradz 2019 ''

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Łodzi oraz Zakład Karny w Sieradzu byli organizatorami XXI Mistrzostw Służby Więziennej w Tenisie Ziemnym. Do zawodów rozgrywanych w obiektach MOSiR w Sieradzu zgłosiło się 25 zawodników reprezentujących 9 okręgowych inspektoratów SW. Rywalizacja odbywała się w turnieju drużynowym, deblowym i indywidualnie - w kategoriach powyżej 45 lat oraz open.

W turnieju drużynowym mistrzostwo wywalczyli zawodnicy reprezentujący OISW w Koszalinie, którzy w finale pokonali 2:1 OISW Opole i obronili tytuł zdobyty przed rokiem. W meczu o III m-ce OISW Wrocław zwyciężył tenisistów reprezentujących OISW w Szczecinie 2:0. Turniej deblowy, wygrała para Sławomir Gaca i Marcin Rusinek broniąca barw inspektoratu koszalińskiego. W finale pewnie pokonała 6:2 6:3 opolską parę Arkadiusz Czarny i Sławomir Bąk. Indywidualny tytuł Mistrza Służby Więziennej w Tenisie Ziemnym w kategorii open po raz kolejny obronił Sławomir Gaca z Koszalina. Jego wyższość w finale, podobnie jak w roku ubiegłym, uznać musiał Michał Bojanowski. Wrocławianin przegrał w dwóch setach 3:6 5:7. W kategorii wiekowej powyżej 45 lat złoto wywalczył Sławomir Bąk z Opola, pokonując w finale 6:3 6:3 Jarosława Boguckiego z OISW Wrocław.