W dniu 21. marca 2026 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich odbyły się XXVII Mistrzostwa Okręgowe w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Do rozgrywek zgłosiło się aż 11 drużyn, co ponownie pokazuje, że dyscyplina jaką jest piłka siatkowa cieszy się popularnością w szeregach naszej formacji. Turniej został rozegrany w trzech grupach, systemem 'każdy z każdym' w grupie.

Inauguracji turnieju dokonał płk Krzysztof Sojka Dyrektor Zakładu Karnego w Cieszynie podkreślając, iż celem rozgrywanych zawodów jest integracja funkcjonariuszy poza służbą i popularyzowanie dyscypliny jaką jest piłka siatkowa. W imieniu Dyrektora Okręgowego podziękował wszystkim uczestnikom zawodów, za zebranie się w tak licznym gronie oraz życzył wszystkim zawodnikom sportowej rywalizacji.

Po meczach eliminacyjnych wyłoniono cztery drużyny, które rozegrały mecze półfinałowe:

Półfinał 1.
ZK Cieszyn OZ Bielsko-Biała I – ZK Racibórz 2:0

Półfinał 2.
ZK Cieszyn OZ Bielsko-Biała II – ZK Herby 0:2

Mecz o 3 miejsce:
ZK Cieszyn OZ Bielsko-Biała II – ZK Racibórz  0:2

W finałowym spotkaniu zmierzyły się drużyny ZK Cieszyn OZ Bielsko-Biała I z drużyną z ZK Herby. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu dopiero tie- break mógł wyłonić zwycięzcę zawodów. Nasz zespół musiał uznać wyższość funkcjonariuszy z Herb. Tak więc puchar po długoletniej przerwie wrócił do Zakładu Karnego w Herbach.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Zakład Karny w Herbach

II miejsce - Zakład Karny Cieszyn Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej I

III miejsce - Zakład Karny w Raciborzu
IV miejsce - Zakład Karny Cieszyn Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej II

V miejsce - Areszt Śledczy w Sosnowcu
VI miejsce - Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdrój

VII miejsce - Oddział Zewnętrzny w Zabrzu

VIII- IX miejsce - Areszt Śledczy w Bytomiu, Areszt Śledczy Tarnowskie Góry

X-XI miejsce - Areszt Śledczy w Katowicach, Oddział Zewnętrzny w Lublińcu.

Ponadto spośród wszystkich zawodników zostały przyznane indywidualne nagrody. Należy podkreślić, że dwóch funkcjonariuszy reprezentujących ZK Cieszyn OZ Bielsko-Biała otrzymało takie wyróżnienia.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy przyjmujący – ZK Herby
Najlepszy atakujący – ZK Cieszyn OZ Bielsko-Biała I
Najlepszy libero - ZK Cieszyn OZ Bielsko-Biała I
Najlepszy rozgrywający - ZK Herby

Najlepszy zawodnik turnieju – ZK Racibórz

Dyrektor Zakładu Karnego w Cieszynie płk Krzysztof Sojka na zakończenie turnieju wyrażając gratulacje wręczył puchary oraz podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju.

 

Tekst: mł. chor. Tomasz Mamica; foto: por. Sebastian Kopel

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej